Technologie

Produkcja Własna

Masz nietypowe wymagania? Wyprodukujemy dla Ciebie dokładnie taką przędzę, jakiej potrzebujesz, bo posiadamy teksturownię sczepiarnię i oplatarnię, które umożliwiają nam szybką reakcję na potrzeby naszych Klientów.

Teksturownia

Teksturownia

Przeciętna miesięczna produkcja przędz teksturowanych to ok. 350 ton, głównie w przędzach poliamidowych PA6 i PA66 o wysokiej elastyczności i wysokim stopniu skędzierzawienia

Sczepiarnia

Sczepiarnia

Na wydziale sczepiarni mamy 4 teksturarki Giudici produkujące przędze sczepiane w jednym procesie (teksturowanie i sczepianie na jednej maszynie) oraz 14 maszyn sczepiających Giudici, Fadis i SSM, nasza przeciętna miesięczna produkcja przędz sczepianych to ok. 150 ton.

Oplatarnia

Oplatarnia

Przeciętna miesięczna produkcja przędz oplatanych to ok. 100 ton, zarówno w oplotach pojedynczych (SCY) jak i oplotach podwójnych (DCY), do skarpet, rajstop, taśm elastycznych, tekstyliów medycznych oraz tkanin.

Farbiarnia

Nie znalazłeś idealnego koloru przędzy? Zrobimy go dla Ciebie, bo mamy własną nowoczesną farbiarnię w Zgierzu.

 

Potrzebujesz niewielkich ilości ? Nie jest to problem, indywidualne podejście do potrzeb Klientów to nasza codzienność.

 

Dzięki dotacji Unijnej Europejskiej nasz farbiarnia wyposażona jest w sprzęt najnowszej generacji firmy Thies, oprogramowanie Orgatex i sterowniki Setex. Połączenie tych technologii z wiedzą i doświadczeniem naszych pracowników da efekt, którego potrzebujesz.

technology looks

Certyfikat Oeko Tex

Oeko-Tex Standard 100 jest globalnie ujednoliconym systemem badań i certyfikacji dla surowców włókienniczych, półproduktów i wyrobów we wszystkich stopniach obróbki.

System ma na celu zapewnienie, że produkty nasze są wolne od substancji szkodliwych, zakazanych i szkodliwych dla zdrowia, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. Chcąc zapewnić najwyższy standard oferowanych przędz współpracujemy w zakresie badań i certyfikacji z Instytutem Włókiennictwa w Łodzi. Dzięki temu możemy zapewnić naszych Klientów, że przędze produkowane przez firmę Legs sp. z o.o. spełniają najwyższe wymagania humanoekologiczne (tzn. można stosować je w wyrobach dziecięcych, w tym niemowlęcych). Również przy doborze dostawców przędz importowych kierujemy się standardami narzuconymi przez system Oeko-Tex.

Jako jedna z nielicznych firm polskich, możemy poszczycić się aż czterema certyfikatami Oeko-Tex Standard 100.

Dwoma produkcyjnymi
– IW 00035 (produkcja przędz poliamidowych i farbowanie poliestrów)
– IW 00087 (barwienie przędz z włókien naturalnych odcinkowych)

Dwoma handlowymi
– IW 00014 (przędze importowane)
– IW 00100 (włókna poliestrowe importowane)

Produkcja Własna Produkcja Własna