Przędze 100% bawełna czesana barwiona na kolor INDYGO do produkcji wysokiej jakości

Szanowni Klienci,

Bardzo nam przyjemnie poinformować, że firma LEGS ma w swojej ofercie przędze

  • 100% bawełna czesana barwiona na kolor INDYGO

do produkcji wysokiej jakości dzianin i tkanin.

Kolor indygo został nazwany dzięki roślinie Indigofera tinctoria, z której od ponad 2000 lat uzyskuje się naturalny barwnik indygo. Do Europy barwnik indygo przybył w XII w. z Indii. Do niedawna barwniki indygo były stosowane głównie do barwienia tkanin jeansowych. Aktualnie obserwujemy bardzo intensywną modę na barwienie przędz, tkanin i dzianin na kolor indygo, co wynika z postępujących w modzie tendencji leisure wear – dlatego też zdecydowaliśmy się mieć je w swojej ofercie.

Przędze INDYGO są barwione nie w nawojach a w motkach, w zupełnie innej technologii niż wszystkie inne kolory. Po barwieniu przędze INDYGO mają tendencję do brudzenia rąk i elementów maszyn tekstylnych. Po wykończeniu dzianiny i  tkaniny INDYGO tendencje do zanieczyszczeń znikają.

Przędze INDYGO, które mamy na magazynie, produkowane są w Indiach w systemie klasycznym (RING), włókna bawełniane są czesane.

Dostępny asortyment przędz barwionych w kolorze INDYGO to:

  •  bawełna klasyczna (RING) czesana w zakresie grubości 12 Ne – 50 Ne, przędze pojedyncze i podwójne, dziewiarskie i tkackie
  •  bawełna klasyczna (RING) zgrzeblona w zakresie grubości 12 Ne – 30 Ne, przędze pojedyncze i podwójne, dziewiarskie i tkackie

Na magazynie dostępna jest aktualnie przędza w grubości:

  •  30 Ne x 1 = 50 Nm x 1 = 20 tex x 1 – bawełna czesana dziewiarska barwiona barwnikami INDYGO parafinowana

Jeśli będziecie mieli Państwo jakiekolwiek zapytania lub wątpliwości dotyczące tych przędz prosimy o kontakt.