Przędze klasyczne bawełna czesana 80% / len 20% (do dzianin oraz tkanin)

Szanowni Klienci,

Bardzo nam przyjemnie poinformować, że firma LEGS ma w swojej ofercie przędze :

  •  przędze klasyczne bawełna czesana 80% / len 20%

do produkcji wysokiej jakości dzianin oraz tkanin.

Aktualnie na magazynie mamy dostępne te przędze w następujących grubościach :

  • 30 Ne x 1 = 50 Nm x 1 = 20 tex x 1 bawełna czesana 80% / len 20% parafinowana dziewiarska

Przędze jakie aktualnie mamy na magazynie są parafinowane dziewiarskie, ale jesteśmy w stanie dostarczyć także przędze nieparafinowane tkackie.

Przędze te są produkowane w Azji i w przyszłości możemy dostarczać tego typu przędze w zakresie grubości 6 Ne = 10 Nm = 100 tex → 40 Ne = 68 Nm = 15 tex

Włókno lniane, użyte do produkcji tych przędz, jest włóknem o bardzo wysokiej jakości importowanym z Belgii. Włókno lniane jest naturalne a więc w kolorze beżowym, dzięki czemu przędza i dzianina ma naturalny lniany kolor ( beżowy melanż ).

Aktualnie trendy w przemyśle tekstylnym silnie nawiązują do ekologii, charakteru rustykalnego, wiejskiego, naturalnego – przez co według nas wyroby z tych przędz będą atrakcyjne dla klientów.
Również ostatnie tendencje w kolorach dość dobrze korespondują z beżowym odcieniem włókna lnianego.
Len naturalny jest bardzo drogim surowcem i w związku z tym bardzo ważne jest znalezienie optymalnej proporcji przy której dzianina / tkanina ma lniany charakter, a zarazem ma konkurencyjną i przystępną cenę.
Gdyby jednak była potrzebna wyższa zawartość lnu w tej przędzy – jesteśmy w stanie dostarczyć przędze mieszankowe bawełna / len nawet w proporcjach 50% / 50%.

Jeśli będziecie mieli Państwo jakiekolwiek zapytania lub wątpliwości dotyczące tych przędz prosimy o kontakt.