Przędze klasyczne melanżowe (szary melanż 10% czarnego włókna)

Bardzo nam przyjemnie poinformować, że firma LEGS ma w swojej ofercie przędze :

  • przędze klasyczne melanżowe ( szary melanż 10% czarnego włókna ) z fantazyjnymi nopkami poliestrowymi

do produkcji wysokiej jakości dzianin oraz tkanin.

Aktualnie na magazynie mamy dostępne te przędze w następujących grubościach :

  • 30 Ne x 1 = 50 Nm x 1 = 20 tex x 1 poliester 50% / bawełna czesana 50% w melanżu 10% czarnego włókna poliestrowego z udziałem 2,5% czarnych poliestrowych nopków
  • 30 Ne x 1 = 50 Nm x 1 = 20 tex x 1 poliester 50% / wiskoza 50% w melanżu 10% czarnego włókna poliestrowego z udziałem 2,5% czarnych poliestrowych nopków

Wszystkie przędze jakie aktualnie mamy na magazynie są parafinowane dziewiarskie, ale jesteśmy w stanie dostarczyć także przędze nieparafinowane tkackie.

Wyżej wymienione  przędze są produkowane w Azji i w przyszłości możemy dostarczać tego typu przędze w zakresie grubości 6 Ne = 10 Nm = 100 tex à 40 Ne = 68 Nm = 15 tex

My zdecydowaliśmy się 10% czarny melanż, który  według nas najbardziej optymalnie komponuje się z czarnymi nopkami, ale na indywidualne zamówienie dostarczymy szary melanż w zakresie udziału czarnego włókna od 1% do 99%.

Jeśli stopień melanżu będzie większy niż 50% czarnego włókna wówczas zamiast czarnych nopków, do produkcji takiej przędzy użyjemy nopków surowo białych.

Dodatkowo możemy dostarczyć przędzę z nieco mniejszą lub nieco większą zawartością poliestrowych nopków ( w zakresie od 1% do 5% ) – według nas wybrany poziom 2,5% najbardziej optymalnie prezentuje się na dzianinie / tkaninie.

Włókno czarne, użyte do produkcji tych przędz ( zarówno do efektu melanżu jak i do nopków ) jest włóknem poliestrowym, barwionym w masie, przez to jest bardzo tanie w produkcji.

W konsekwencji wyżej wymienione przędze są w bardzo konkurencyjnych cenach, a ponadto dzianiny / tkaniny z takiej przędzy nie trzeba już wybarwiać – wystarczy stabilizacja i pranie .

To oznacza że dzianiny / tkaniny z takiej przędzy będą wyprodukowane w niskim koszcie co przełoży się na konkurencyjne ceny sprzedaży Państwa produktów.

Oczywiście można również po produkcji dzianiny / tkaniny dobarwiać komponent surowo biały w jednej lub w dwóch kąpielach – możemy zatem teoretycznie otrzymać również melanż w dwóch lub w trzech kolorach.

50% zawartość włókien bawełnianych / wiskozowych nadaje dzianinie / tkaninie szlachetność i naturalny chwyt / wygląd.

Jeśli będziecie mieli Państwo jakiekolwiek zapytania lub wątpliwości dotyczące tych przędz prosimy o kontakt.