Przędze melanżowe na bazie techniki SIRO (efekt dwóch skręconych przędz).

Szanowni Państwo,

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony Klientów oferowanymi przez nas przędzami bawełnianymi czesanymi z efektem melanżu fantazyjnego postanowiliśmy wzbogacić naszą ofertę o nowe

  • przędze melanżowe na bazie techniki SIRO

Technologia SIRO polega na tym, że do punktu przędzalniczego wchodzą dwa, a nie jak to jest standardowo, jeden niedoprzęd. Przy przędzeniu przędzy w punkcie przędzalniczym te dwa niedoprzędy skręcają się wokół siebie w swojej finalnej grubości. Jeśli jeden niedoprzęd jest surowo biały, a drugi jest czarny (lub innego koloru), wówczas tworzy się efekt melanżu, który wygląda tak jakby skręcone były ze sobą mechanicznie dwie przędze.
W takim procesie mamy bardzo dużą oszczędność, gdyż skręcanie ze sobą mechaniczne dwóch bardzo cienkich przędz (w tym jednej czarnej) byłoby bardzo drogie.
Jest to więc jedyna kosztowo skuteczna metoda, aby zaoferować melanż MOULINE (efekt dwóch skręconych przędz) w tak cienkich grubościach jak 24 Ne i 30 Ne.

Dodatkowo przędze SIRO nadają dzianinom lepszą jakość z uwagi na:

  • znaczne zmniejszenie cienkich i grubych miejsc oraz nopów
  • znaczne zmniejszenie włochowatości  (niższy pilling)
  • poprawienie wytrzymałości

Wszystkie te nowe przędze to przędze parafinowane dziewiarskie, produkowane w Indiach, dostępne aktualnie na magazynie w grubości 30 Ne x 1 = 20 tex x 1 = 50 Nm x 1.
Omawiane melanże możemy przygotować dla Państwa w dowolnej grubości, innej niż wyżej wymieniona,  z terminem realizacji wynoszącym ok. 10 tygodni.

Jeśli będziecie mieli Państwo jakiekolwiek zapytania lub wątpliwości dotyczące tych przędz prosimy o kontakt z obsługującym Państwa przedstawicielem handlowym.