Technologie

Produkcja Własna

Masz nietypowe wymagania? Wyprodukujemy dla Ciebie dokładnie taką przędzę, jakiej potrzebujesz, bo posiadamy teksturownię sczepiarnię i oplatarnię, które umożliwiają nam szybką reakcję na potrzeby naszych Klientów.

Teksturownia

Teksturownia

Przeciętna miesięczna produkcja przędz teksturowanych to ok. 350 ton, głównie w przędzach poliamidowych PA6 i PA66 o wysokiej elastyczności i wysokim stopniu skędzierzawienia

Sczepiarnia

Sczepiarnia

Na wydziale sczepiarni mamy nowoczesne teksturarki produkujące przędze sczepiane w jednym procesie (teksturowanie i sczepianie na jednej maszynie) oraz wysokiej jakości maszyny sczepiające. Nasza przeciętna miesięczna produkcja przędz sczepianych to ok. 150 ton.

Oplatarnia

Oplatarnia

Przeciętna miesięczna produkcja przędz oplatanych to ok. 100 ton, zarówno w oplotach pojedynczych (SCY) jak i oplotach podwójnych (DCY), do skarpet, rajstop, taśm elastycznych, tekstyliów medycznych oraz tkanin.

Farbiarnia

Nie znalazłeś idealnego koloru przędzy? Zrobimy go dla Ciebie, bo mamy własną nowoczesną farbiarnię w Zgierzu.

 

Potrzebujesz niewielkich ilości ? Nie jest to problem, indywidualne podejście do potrzeb Klientów to nasza codzienność.

 

Dzięki dotacji Unijnej Europejskiej nasz farbiarnia wyposażona jest w sprzęt najnowszej generacji firmy Thies, oprogramowanie Orgatex i sterowniki Setex. Połączenie tych technologii z wiedzą i doświadczeniem naszych pracowników da efekt, którego potrzebujesz.

technology looks

Certyfikat Oeko Tex

Oeko-Tex Standard 100 jest globalnie ujednoliconym systemem badań i certyfikacji dla surowców włókienniczych, półproduktów i wyrobów we wszystkich stopniach obróbki.

System ma na celu zapewnienie, że produkty nasze są wolne od substancji szkodliwych, zakazanych i szkodliwych dla zdrowia, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. Chcąc zapewnić najwyższy standard oferowanych przędz współpracujemy w zakresie badań i certyfikacji z Instytutem Włókiennictwa w Łodzi. Dzięki temu możemy zapewnić naszych Klientów, że przędze produkowane przez firmę Legs sp. z o.o. spełniają najwyższe wymagania humanoekologiczne (tzn. można stosować je w wyrobach dziecięcych, w tym niemowlęcych). Również przy doborze dostawców przędz importowych kierujemy się standardami narzuconymi przez system Oeko-Tex.

Jako jedna z nielicznych firm polskich, możemy poszczycić się aż czterema certyfikatami Oeko-Tex Standard 100.

Dwoma produkcyjnymi
– IW 00035 (produkcja przędz poliamidowych i farbowanie poliestrów)
– IW 00087 (barwienie przędz z włókien naturalnych odcinkowych)

Dwoma handlowymi
– IW 00014 (przędze importowane)
– IW 00100 (włókna poliestrowe importowane)

Produkcja Własna Produkcja Własna