Produkcja

PRODUKCJA

PRODUKCJA

Specjalnością LEGS jest produkcja przędzy – naturalnej, syntetycznej i sztucznej. Ponad 20 lat działalności pozwoliło nam zyskać zaufanie wielu klientów, a wysoka jakość produkowanej przędzy wynika z nowoczesnego zaplecza technologicznego – dysponujemy własną oplatarnią, szczepiarnią oraz teksturownią. Dzięki temu dostarczymy Ci taki produkt, jakiego potrzebujesz. Zapewniamy szybką realizację nawet najbardziej skomplikowanych zamówień oraz fachowe doradztwo.

Oplatarnia

Przeciętna miesięczna produkcja przędz oplatanych to ok. 100 ton, zarówno w oplotach pojedynczych (SCY) jak i oplotach podwójnych (DCY). Nasze oploty mają zastosowanie w produkcji skarpet, rajstop, taśm elastycznych, tekstyliów medycznych, tkanin oraz dzianin metrażowych. W naszej ofercie znajduje się nie tylko przędza elastyczna do produkcji dzianin. Jako producent przędzy specjalizujemy się również w oplotach nietypowych, mających zastosowanie w wyrobach technicznych. Jako rdzeń możemy wykorzystać włókno szklane, stalowe lub inne nieelastyczne.

Sczepiarnia

Na wydziale sczepiarni mamy nowoczesne teksturarko-szczepiarki produkujące przędze sczepiane w jednym procesie (teksturowanie i sczepianie na jednej maszynie) oraz wysokiej jakości maszyny sczepiające. Nasza przeciętna miesięczna produkcja przędz sczepianych to ok. 200 ton. Posiadamy również sczepiarki, na których możemy realizować niewielkie, nietypowe zamówienia.
Naszą specjalnością są przędze melanżowe, gdzie możemy wymieszać różne typy lub kolory przędz o zadanej ziarnistości melanżu. Dodatkowo wdrożyliśmy technologię produkcji przędz sczepianych z wykorzystaniem włókien karbonowych, które mają zastosowanie w przemyśle, gdzie wymagana jest ochrona przed ładunkami elektrostatycznymi. Posiadamy również stosowne wyposażenie laboratorium do oceny rezystywności karbonu. Nasze maszyny przystosowane są do nawijania kalibrowanych nawojów (przędza na cewce).

Teksturownia

Przeciętna miesięczna produkcja przędz teksturowanych to ok. 350 ton, głównie w przędzach poliamidowych PA6 i PA66 o wysokiej elastyczności i wysokim stopniu skędzierzawienia. Niewielka część produkcji to również przędze typu PES. Od 2018 nasza teksturownia rozszerzyła swój asortyment o teksturowanie przędz polipropylenowych. Oprócz standardowych przędz polipropylenowcyh możemy teksturować przędze z dodatkiem jonów srebra czy też ze zwiększoną odpornością na promienie UV.
Jako producent przędzy posiadamy również kilka maszyn rozciągających, gdzie wyciągamy przędze płaskie na nawoje typu kops.

Skręcanie

Nasz firma posiada 6 maszyn przeznaczonych do skręcania przędz, na których produkujemy przędze skręcane. Skręcamy przędze filamentowe, takie jak poliamidy, poliestry oraz polipropylen, a także przędze przędzione (ring, OE, MVS), jak bawełny i wiskozy. Mamy możliwość skręcania w jednym procesie przędz ciągłych z przędzami z włókien odcinkowych. Możemy zarówno dokręcać przędze pojedyncze, jak też łączyć je i skręcać, aby produkować przędze wielokrotne, dzięki którym uzyskują zwiększoną równomierność i wytrzymałość. Dokręcamy głównie PA6, PA66 i PES. Duża część produkcji jest z przeznaczeniem na nici do szycia rajstop. Maszyny umożliwiają dokręcanie na nawoje cylindryczne oraz stożkowe.

Laboratoria

Wsparcie dla działów produkcji przędzy zapewniają nam 3 wewnętrzne laboratoria. Dzięki wykwalifikowanej kadrze i nowoczesnemu wyposażeniu jesteśmy w stanie wykonywać wszystkie niezbędne badania przędz ciągłych i z włókien odcinkowych, surowych jak i barwionych, m.in. badanie masy liniowej, wytrzymałości, elastyczności, wydłużenia, trwałości kolorów, równomierność przędzy oraz wszystkich innych parametrów niezbędnych do wyprodukowania wyrobu gotowego w jakości wymaganej przez klienta.